Co zrobić, aby systemy awaryjnego zasilania były wydajne i w pełni sprawne?

Systematyczne sprawdzanie stanu akumulatorów jest podstawowym narzędziem do wykrywania ewentualnych problemów związanych z zapewnieniem ciągłości zasilania systemu, co jest kluczowym wyznacznikiem dla większości obiektów.

Cykliczne testowanie awaryjnych źródeł zasilania daje klientowi pewność, że system jest wydajny i skuteczny.

Najsłabszym ogniwem wszystkich systemów UPS niezależnie od swoich parametrów, wyposażenia czy producenta są akumulatory. To one mają ogromny wpływ na trwałość całego systemu.

Ponad 90% awarii systemów UPS związanych jest właśnie z awarią akumulatora. Dlatego zrozumienie oraz poznanie przyczyn, które mają wpływ na żywotność baterii jest tak ważna.

 

Przy wykonywaniu inspekcji zazwyczaj zwracamy uwagę na wizualne nieprawidłowości tj. wycieki z ogniw, pęknięcia obudów, odkształcenia obudów itp., konserwacja natomiast daje nam odpowiedź na pytanie w jakiej kondycji znajdują się nasze baterie. Parametry takie jak napięcie, temperatura oraz przewodność są zbierane i porównywane z zaleceniami producentów. Daje nam to jasną informację o kondycji urządzenia. Dlatego konserwacja jest tak ważna przy tego typu systemach.

Zalecane jest raz na trzy miesiące wykonanie testu baterii, a raz na rok powinno się przeprowadzić test całego systemu.

Wykonując konserwację za pomocą obciążnic DC obciążamy bezpośrednio akumulatory omijając wszystkie zabezpieczenia systemu UPS. Daje nam to pełny obraz stanu naszych akumulatorów.

Czas rozładowania powinien odpowiadać połowie znamionowego czasu autonomii i nie powinien być krótszy niż 3 minuty.

 

Zachęcamy również do zapoznania się z innymi artykułami na naszym blogu.

Jeżeli poszukują Państwo informacji o innych stacjach obciążeń, testach lub dedykowanych usługach, zapraszamy na naszą stronę Loadbanks.pl.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *