Współautorzy

Mariusz Siek (mariuszsiek.pl)

Ma ponad 16- letnie doświadczenie zawodowe w branży IT. Zaczynał jako administrator systemów informatycznych (MS Windows, MS Exchange) w grupie Softbank (dzisiaj Asseco) uzyskując certyfikację MCSE. MCSA i MCDBA.
W 2004 roku został zaangażowany do projektu CEPiK wykonywanego dla MSWiA, gdzie uczestniczył w utrzymaniu operacyjnym systemu w trybie 24/7/365 i kierował zespołem administratorów. W ramach tego samego projektu od 2007 roku rozpoczyna swoją przygodę z najlepszymi praktykami ITIL. Był odpowiedzialny za definiowanie, uzgadnianie katalogu usług i SLA oraz monitorowanie i raportowanie poziomu usług. W tym czasie zdobywał wiedzę i doświadczenie, które zaowocowało certyfikacją ITIL Expert w 2010 roku. Od tego czasu wykorzystuje wiedzę i doświadczenie w zarządzaniu usługami IT według ITIL w wielu projektach wdrażając i utrzymując takie procesy jak zarządzanie incydentami i problemami, zarządzanie zmianą i konfiguracją oraz zarządzanie poziomem usług.
Posiada również wiedzę i doświadczenie w zarządzaniu projektami według metodyk PRINCE2 i Agile Project Management.

 

Paweł Wróbel

Paweł WróbelAbsolwent Akademii Morskiej (poprzednio WSM) w Gdyni na Wydziale Budowy i Eksploatacji Siłowni Okrętowych. Pracę zawodową rozpoczął jako oficer mechanik na statkach hanlowych pływając u polskich i zagranicznych armatorów. Posiada ponad 25-letnie doświadczenie w systemach nadzoru instalacji technicznych i niskoprądowych. Wielokrotny uczestnik procesu budowlanego największych obiektów użyteczności publicznej, centrów handlowych oraz budynków biurowych. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w międzynarodowych koncernach: Honeywell, Schneider Electric i Johnson Controls. Obecnie jest zatrudniony w firmie zajmującej się profesjonalnym utrzymaniem ruchu instalacji o znaczeniu krytycznym.  Pasjonat procesu zapewnienia funkcjonalności. podnoszenia efektywności energetycznej oraz budownictwa zrównoważonego.

Posiada akredytację Tier Specialist UptimeInstitute nr.736